Dominik

Dzisiaj witam was słowami Jestem Dominik Grochowski – trener rozwoju osobistego, zaangażowany w pomaganie ludziom, artysta życia, pasjonat muzyki, sportu, psychologii, szczęśliwy mąż i tata.

 

Zaangażowany w pomaganie ludziom, już w liceum wiedziałem że moją życiową misją jest pomaganie innym, Na studiach po otrzymaniu dyplomu nauczyciela wf,  gimnastyki korekcyjnej oraz oligofrenopedagogiki zdecydowałem się na pracę w szkole specjalnej. To była dla mnie wielka lekcja życiowa ponieważ podziwiałem jakim cudem dzieci dotknięte chorobami, jeżdżące na wózkach niekiedy leżące jak rośliny – biorą siły do życia i podejmują walkę każdego dnia z własnymi niepełnosprawnościami co najważniejsze takie dzieci są często bardziej szczęśliwe od zdrowych ludzi i pytanie dlaczego? Moim jednym z wielu celów każdego dnia podczas zajęć grupowych czy indywidualnych było wspieranie w rozwoju, przywracanie do życia społecznego, korekcja wad postawy, dbanie o rozwój fizyczny, integracja w każdej płaszczyźnie życia. Stosowane metody i techniki to między innymi: muzykoterapia, plastykoterapia, arteterapia, polisensoryczne (wielozmysłowe) doświadczanie świata.

Poza pomaganiem jako oligofrenopedagog angażowałem się w pomoc charytatywną dla ubogich rodzin, wspierając ich oprócz wyżej wymienionych technik także nabytymi technikami coachingowymi. Efekty mojej pomocy znajdziesz na kanale youtube: „uboga rodzina’.

 

Artysta życia – moja działalność artystyczna związana jest z kanałem youtube: „Dominik Grochowski”, posty, mowy motywacyjne, uboga rodzina, muzyka itd.

 

Pasjonat muzyki, w mojej twórczości czerpię inspirację ze wszystkich nurtów muzycznych nie ograniczam się do jednej ponieważ wszechstronność to postrzeganie rzeczywistości globalnie i większa otwartość na otaczający nas świat. Poruszane przeze mnie tematy to między innymi: duchowość, intymność, związek, relacje damsko-męskie, dwie strony życia, dobro zło, nasze cienie, manipulacja systemu, pranki, dla beki.

Muzyka pozwala mi na wyładowanie emocji, to moja świątynia ekspresji twórczej,  sala własnej terapii i doświadczania świata, zamiana z negatywu na pozytyw a także wykrzyczenie wszystkiego co mnie boli, czasem utwór jest zabawny dla wielu odebrany za kontrowersyjny, żenujący, robiony dla beki ale dla mnie ma głębsze przesłanie.

 

Sport, i tu nie trzeba dużo ponieważ wybrany kierunek studiów mówi sam za siebie – wychowanie fizyczne – to w końcu na studiach systemowych przekazano mi narzędzia do dbania o harmonijny rozwój osobisty w każdym obszarze życia. Także tu dostałem techniki nauczania innych. Co prawda zmniejszyłbym ilość teorii na rzecz działania w praktyce ale to w końcu mój wybór i wszelką odpowiedzialność biorę na swoje barki. W tygodniu pomimo wielu spraw związanych z rozwojem firmy, pomaganiem innym i napiętym terminarzem minimum trzy dni tygodniowo staram się zarezerwować na aktywność fizyczną: siłownia, bieganie, gry zespołowe.

 

Psychologia, zawsze mnie interesowała, zadając sobie pytania, obserwując zachowania ludzi a przede wszystkim swoje – świadomie podchodzę do każdej sytuacji życiowej stosując poznane techniki w praktyce, testując i sprawdzając jak działają na mnie. Ciągle staram pozyskiwać nowa wiedzę z książek, artykułów, audiobooków aby być skuteczniejszym coachem rozwoju osobistego ponieważ  im więcej technik poznam tym bardziej pomogę innym.

Szczęśliwy mąż i tata – bo w końcu szczęśliwa, zdrowa, radosna rodzina da radę wszystkim przeciwnościom losu i razem buduje swoje relacje do jak najlepszego działania systemu. Jakże ważny dla mnie jest czas spędzony z rodziną bo w końcu to mój najważniejszy cel życiowy mieć szczęśliwą kochającą się rodzinę.

Szczęśliwy tata + szczęśliwa mama = szczęśliwe dzieci = rodzina.